جمعه 4 اسفند 1396
February 23, 2018
گروه «علمی»
نقش آلودگی صوتی در سقط جنین
بهار نیوز - 2 روز پیش
دکتر نزهت موسوی فر در حاشیه دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی، زنان و نازایی در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: علاوه بر این آلودگی صوتی می تواند سبب بروز مشکلات باروری دیگری مانند زایمان های زودرس و یا تولد نوزدان کم وزن شود.وی اف...
هزینه درمان ناباروری زیرچتربیمه قرار می گیرد
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران- ایرنا-معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه درحوزه درمان ناباروری ردیف مستقلی درنظر گرفته ایم، گفت:امیدواریم ازسال 97 هزینه های ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
گسترش روش های نوین درمان سکته مغزی در کشور لازمه نجات بیماران
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران- ایرنا- سکته مغزی بیماری است که درصورت وجود تجهیزات لازم برای درمان به موقع می توان جان بسیاری از بیماران را از مرگ یا دچارشدن به عوارض شدید نجات داد؛ امکاناتی که به گفته دبیر دهمین کنگره بین المللی استروک ایران در کشور ما به ندرت و تنها در برخی مراک...
افزایش 8 سانتیمتری تراز دریاچه ارومیه
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
ارومیه - ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه در روز چهارشنبه به یکهزار و 270 متر و 45 سانتیمتر رسید که نسبت به یک هفته گذشته 8 سانتیمتر افزایش نشان می دهد.
90 درصد مردان ایرانی الگوی تغذیه مناسب ندارند
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران-ایرنا- معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی برلزوم تغذیه مناسب مردان تاکید کرد و گفت:90 درصد مردان ایرانی ازالگوی تغذیه مناسب برخوردار نیستند.
عون خطاب به العبادی: لبنان در کنار تمامیت ارضی و وحدت عراق ایستاده است
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 2 روز پیش
نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه دو کشور عراق و لبنان در معرض خطر تروریسم هستند، تاکید کرد، در دیدار با رئیس جمهوری لبنان رویکرد عراق برای توسعه منطقه را ارائه کردیم.
افزایش 8 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه در هفته گذشته
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
ارومیه- ایرنا- رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه در روز جاری/چهارشنبه/ به یکهزار و 270 متر و 45 سانتی متر رسید که نسب به یک هفته گذشته 8 سانتی متر افزایش را نشان می دهد.
ارائه روش درمانی مکمل برای کودکان اوتیسمی
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران- ایرنا- دانشجوی دکتری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تاثیر طبیعت بر کاهش مشکلات پردازش حسی، بهبود تعامل والد-کودک و کاهش نشانگان کودکان با اختلال طیف اوتیسم را با هدف تدوین برنامه طبیعت درمانی خانواده محور در رساله خود بررسی کرد.
مردان نابارور کمتر به پزشک مراجعه می کنند
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران-ایرنا- رئیس دومین کنگره 'سلامت مردان- ناباروری مردان' با اشاره به اینکه ژنتیک، تغذیه نامناسب، آب وهوا وعفونت ها از جمله دلایل ناباروری هستند،گفت:مردان برای درمان ناباروری کمتربه پزشک مراجعه می کنند.
کاهش سطح خزربا سرعت 100 برابراقیانوس ها
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران - ایرنا - رییس گروه پژوهشی مدیریت محیط زیست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دریای خزر که منبع تامین کننده آب خلیج گرگان و تالاب میانکاله است با سرعت 100 برابر اقیانوس ها دچار کاهش سطح می شود.
همدان میزبان ایده پارک ورزشی شد
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
همدان - ایرنا - رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان گفت: این مرکز دهه اول اسفند میزبان برگزاری ایده پارک پانزدهم با محوریت کسب و کار ورزشی با حضور 6 استان از سراسر کشور شد.
چطور مراقب تور های گردشگری جعلی باشید
برترین ها - 2 روز پیش
با توجه به پیش رو بودن ایام تعطیلات نوروز، ممکن است بسیاری از شهروندان قصد گذراندن تعطیلات خود را در داخل یا خارج از کشور داشته باشند؛ معمولا یکی از ساده ترین راه ها برای پیدا کردن یک تور گردشگری مناسب، جست وجو در صفحات اینترنتی است. مساله مهم در این ارتبا...
جزئیات بیشتر از انتشار نسخه جعلی «تلگرام»
برترین ها - 2 روز پیش
مرکز ماهر جزئیات بیشتری از نسخه جعلی تلگرام را که تحت عنوان سرویس تماس صوتی و تصویری تلگرام، قربانی می گرفت، منتشر کرد و اهداف انتشار این بدافزار را شرح داد.
تلاش های وسیعی در آموزش و پرورش شناختی در حال انجام است
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معتقد است: در حوزه آموزش و پرورش شناختی تلاش های گسترده ای برای تدوین اصول و مبانی آموزش و پرورش شناختی، روش های طراحی دروس و نیز تدریس و ارزشیابی پیشرفت دانش آموزان در داخل کشورمان درحال انجام است.
آغاز دومین همایش بین المللی نوروژنتیک در مشهد
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
مشهد- ایرنا- دومین همایش بین المللی نوروژنتیک و دهمین همایش ملی نوروژنتیک، روز چهارشنبه با حضور متخصصان داخلی و خارجی به مدت سه روز در مشهد آغاز شد.
کشور تا 4 روز آینده بارانی است
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران- ایرنا- سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش بینی می شود تمام کشور در سه تا چهار روز آینده بارانی باشد.
درمان های پیشرفته سکته مغزی نیازمند گسترش ارتباطات بین المللی است
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران- ایرنا- رئیس انجمن سکته مغزی ایران گفت: یکی از مشکلاتی که سیستم پزشکی کشور به ویژه رشته فلوشیپ سکته مغزی از آن متاثر است، کمبود ارتباطات بین المللی در مقایسه با سایر کشورهای دنیا است که مانع از ارائه درمان های پیشرفته به بیماران سکته مغزی می شود.
فناوری هارپ تاثیری در تغییرات اقلیمی کشور و استان ندارد
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تبریز - ایرنا - مدیر مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی آذربایجان شرقی گفت: فناوری هارپ به هیچ وجه نمی تواند تاثیری در تغییرات آب و هوایی کشور و یا استان ایجاد کند.
افزایش طول عمر آسفالت جاده ها به کمک نانوذرات
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران- ایرنا-محققان دانشگاه سمنان در یک پژوهش آزمایشگاهی تلاش کردند تا عمر آسفالت جاده ها را به کمک نانوذرات بهبود بخشند. سالانه کیلومترها از جاده ها تحت عملیات تعمیر و بازسازی قرار می گیرند که این امر هزینه بسیار زیادی را به کشور تحمیل می کند.
آمادگی ایرانداک برای همکاری با سامانه های علمی جهانی در همانندجویی
خبرگزاری ایرنا - 2 روز پیش
تهران- ایرنا- رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اهمیت جلوگیری از هر نوع 'بدرفتاری' علمی گفت: ایرانداک آماده همکاری با سامانه های جهانی برای همانندجویی در نشریات علمی خارجی معتبر است.
میکروسکوپ چاپ سه بعدی برای گوشی هوشمند
برترین ها - 3 روز پیش
محققان استرالیایی یک میکروسکوپ چاپ سه بعدی طراحی کردند که به قسمت دوربین گوشی های هوشمند متصل می شود و ابزاری کاربردی حتی برای دانشمندان خواهد بود.
تلگرام دچار اختلال شد
برترین ها - 3 روز پیش
پیام رسان تلگرام از ساعاتی پیش دچار اختلال شده و از طریق اینترنت وای فای و یا دیتای اپراتورها در دسترس نبود که مشخص شد این اختلال سراسری از طرف خود تلگرام بوده است.
اختلال در تلگرام
برترین ها - 3 روز پیش
تلگرام قطع شد.
رادیوتراپی حین جراحی نیاز بیماران سرطانی به پرتودرمانی راکاهش می دهد
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
تهران- ایرنا- فلوشیپ جراحی سرطان مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: استفاده از رادیوتراپی هنگام جراحی در بیماران مبتلا به سرطان یک شیوه جدید درمانی است که نیاز به پرتودرمانی بعد از جراحی را برطرف کرده یا به حداقل می رساند.
توضیح درباره سوءاستفاده پیام رسان «بله» از کاربران
برترین ها - 3 روز پیش
در پی انتشار وسیع ادعایی در یک فایل تصویری درخصوص سوءاستفاده اپلیکیشن پیام رسان "بله" از اطلاعات کاربران که صرفا با استناد به مجوزهای دسترسی اپلیکیشن اندرویدی صورت گرفته است، مرکز ماهر اعلام کرد که اینگونه اظهارنظر نسبت به امنیت اپلیکیشن ها فاقد هرگونه اعت...
افزایش ابر و کاهش نسبی دما در گیلان از فردا
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از افزایش ابر، مه آلود بودن هوا و کاهش نسبی دما در استان از فردا (چهارشنبه) خبر داد.
ورزش؛ کلید طلایی سلامت مردان
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
تهران- ایرنا- حفظ و ارتقای تندرستی مردان به عنوان یکی از پایه های سلامت جامعه مقوله ای مهم است که همه ساله در هفته سلامت مردان (یکم تا هفتم اسفندماه) به آن توجه بیشتری می شود و امسال نیز با انتخاب شعار 'ورزش کلید طلایی سلامت مردان است' بر نقش تحرک بدنی در ...
کربودرمانی به کمک بیماران زخم پای دیابتی می آید
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
تهران- ایرنا- مدیر مرکز جامع ترمیم زخم جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران گفت: کربو درمانی یا حمام آب غنی شده از دی اکسید کربن، روش درمانی جدیدی برای ترمیم زخم پای دیابتی است تا شرایط بهتری برای بهبود این بیماران فراهم شود.
انتشار مقاله پژوهشگران دانشگاه شریف در رده اول مقالات داغ الزویر
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
تهران- ایرنا- مقاله مشترک دو محقق دانشگاه صنعتی شریف در رده اول پراستنادترین مقاله در بین تمام مقالات منتشرشده در بازه پنج ساله یکی از نشریات معتبر انتشارات الزویر (Elsevier) قرار گرفت.
شناسایی پنجمین کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 3 روز پیش
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از تایید پنجمین کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان کرمانشاه خبر داد.
اعزام 4 بالگرد و 314 امدادگر برای جست و جوی اجساد
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 3 روز پیش
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از اعزام 4 فروند بالگرد و حضور 314 نیروی امدادگر برای جست و جو و انتقال اجساد در محل یافتن لاشه هواپیما خبر داد.
پایان دسترسی رایگان به ویکی پدیا در ۷۲ کشور
برترین ها - 3 روز پیش
دسترسی رایگان به محتوای ویکی پدیا در 72 کشور در حال توسعه پایان می یابد.
جای خالی محصول در جشنواره های ایده پردازی کشور
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
تهران- ایرنا- نخستین جشنواره ایده پردازی هوایی و هوانوردی با معرفی برترین ایده پردازان این حوزه شامگاه دوشنبه پایان یافت؛ برنامه ای که برخی سخنرانان آن ضعف اصلی نظام ایده پردازی در کشور را نبود حمایت های جدی در تبدیل ایده ها به محصول و ثروت عنوان کردند.
پادشاه اردن: نقش آمریکا در تحقق صلح عادلانه در منطقه مهم است
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 3 روز پیش
پادشاه اردن اعلام کرد که نقش آمریکا در تحقق صلح عادلانه و فراگیر در منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است.
شهادت 5 تن در آشوب شب گذشته خیابان پاسداران/ دستگیری بیش از 300 تن
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 3 روز پیش
سخنگوی نیروی انتظامی از شهادت 5 تن در آشوب شب گذشته خیابان پاسداران تهران خبر داد.
کم بودن تحرک، اختلال حواس را افزایش می دهد
برترین ها - 3 روز پیش
محققان به شواهد بیشتری مبنی بر اینکه ورزش نکردن باعث افزایش احتمال اختلال حواس و آلزایمر می شود، دست یافتند.
پیش بینی آسمانی ابری با بارش های پراکنده در بیشتر مناطق کشور
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
تهران- ایرنا- سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور با اعلام پیش بینی آسمانی ابری همراه با بارش های پراکنده به صورت باران در بیشتر مناطق کشور، گفت: به جز مناطق شرقی امروز سه شنبه پدیده خاص جوی در سایر مناطق کشور نداریم.
ورود سامانه ناپایدار بارشی به هرمزگان از روز پنجشنبه سوم اسفند ماه
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
بندرعباس- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: سامانه ناپایدار بارشی از روز پنجشنبه سوم اسفند ماه از سمت شرق وارد این استان می شود.
کیفیت هوای تهران سالم است
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
تهران- ایرنا- کیفیت هوای تهران، امروز- سه شنبه- با شاخص 70 در شرایط سالم قرار دارد.
800هزارتارنما بامحتوای مستهجن در اندونزی مسدود شد
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
کوالالامپور- ایرنا – مقامات اندونزی اعلام کردنددر سال گذشته میلادی دسترسی به حدود 800 هزار تارنما را در این کشور که تولید کننده محتوای مستهجن بودند، مسدود ساختند.
کاهش 20 درصدی مرگ و میر ناشی از سرطان سینه در ایران
خبرگزاری ایرنا - 3 روز پیش
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به کاهش موارد مرگ و میر بر اثر سرطان سینه در ایران، گفت: در 20 سال گذشته، موارد فوتی بر اثر این بیماری در کشور حدود 20 درصد کاهش یافته است.
معرفی برترین های نخستین جشنواره ایده پردازی هوایی و هوانوردی
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 19:15
تهران – ایرنا - نخستین جشنواره ایده پردازی هوایی و هوانوردی با معرفی برترین ایده پردازان این حوزره بکار خود پایان داد.
توانایی عجیب مغز
پایگاه خبری آفتاب - 30 بهمن 1396 ساعت 17:38
پژوهشگران آمریکایی در بررسی اخیر خود، قابلیت تغییرپذیری و انتقال عملکردها را در مغز نشان دادند.
رسیدگی به شکایات کاربران اینترنت غیرحجمی
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 17:13
در حدود سه ماه است که طبق مصوبه 266 کمیسیون تنظیم مقررات تعرفه جدید اینترنت های غیرحجمی اجرایی شده است، اما همچنان با اجرای طرح جدید نه تنها رضایت 100 درصدی کاربران فراهم نشده است، بلکه عده ای معتقدند که سرویس های قبلی برای آنها به صرفه تر بود.
فیس بوک هم وارد عرصه اسپیکر های هوشمند شد؟
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 15:4
از آنجا که سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی سالی مملو از محصولات جدید و شگفت انگیز در عرصه تکنولوژی و اشیای هوشمند بود، یکی از بزرگترین رقابت ها نیز میان دو شرکت آمازون و گوگل بر سر اسپیکرهای هوشمند بود.
شبکه فرانس 2: تهران، پکن و مکزیکو به سرعت به سوی کم آبی پیش می روند
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 15:0
تهران- ایرنا- شبکه تلویزیونی فرانس 2 روز دوشنبه در گزارشی درباره پدیده کمبود منابع آبی در برخی کشورها و شهرهای جهان، تهران، پکن و مکزیکو را از شهرهایی معرفی کرد که به سرعت به سوی آبی کامل پیش می روند.
مشاهده سیاهی توسط بالگردهای امدادی در ارتفاعات روستای بیده از توابع پادنا
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 30 بهمن 1396 ساعت 14:47
معاون امداد نجات هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: بالگردهای امدادی در ارتفاعات روستای بیده از توابع پادنا سیاهی پیدا کردند که شک داریم لاشه هواپیمای تهران به یاسوج باشد.
درخواست یونکر برای تسهیل روند تصمیم گیری درباره سیاست های امنیتی اتحادیه اروپا
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 30 بهمن 1396 ساعت 14:47
رییس کمیسیون اروپا خواستار تسهیل روند تصمیم گیری در سیاست های امنیتی و دفاعی اتحادیه اروپا شد.
عینک هوشمند اپل این شکلی خواهد بود؟
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 14:35
عینک هوشمند اپل تا 2020 رونمایی نمی شود اما تلاش شبانه روی تیم توسعه دهنده حکایت از ساخت محصولی فراتر از عینک دارد که به عقیده دانشمندان مقدمه ای بر جایگزینی آیفون خواهد بود.
تحلیل کاپیتان پاکروان از حادثه سقوط پرواز تهران- یاسوج
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 30 بهمن 1396 ساعت 14:31
یک خلبان با سابقه گفت: پیش بینی بنده این است که خلبان هواپیمای تهران-یاسوج به علت طوفان و کولاک شدید و وجود ابرهای بسیار کنترل هواپیما را از دست داده و هواپیما با تکانه های شدید در نهایت با کوه برخورد کرده است.
پرچم دار ال جی در بهار ۹۷ معرفی می شود
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 14:23
شرکت ال جی در نمایشگاه MWC 2017 مدل جدیدی از گوشی ال جی V30 را معرفی کند. محصولی که به عنوان پرچم دار جدید این شرکت شناخته نمی شود. حالا گفته شده شرکت ال جی گوشی پرچم دار خودش را در بهار سال ۹۷ معرفی می کند.
اجتماع عزاداران فاطمی در حرم رضوی
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 30 بهمن 1396 ساعت 14:23
معاون تبلیغات و ارتباطات آستان قدس رضوی از برگزاری اجتماع عظیم عزاداران فاطمی همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) خبر داد.
اسناد موجود نشان از خطای ما در حوزه محیط زیست دارد
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 13:37
تهران- ایرنا- معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همه اسنادی که در حوزه محیط زیست موجود است نشاندهنده خطای ما در این حوزه است و باید آن را درست کنیم.
با این اپ راحت تر از افراد بیمار فرار کنید
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 12:42
هر بار که پای خود را از خانه بیرون می گذارید، این خطر را به جان می خرید که با افراد بیمار برخورد کنید و شما هم به سرماخوردگی یا هر بیماری دیگری که دارند، دچار شوید. به لطف یک اپ می توانید از این موضوع جلوگیری کنید!
ذن فون ۵ ایسوس، با طراحی مشابه با آیفون X
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 12:32
ایسوس پیش تر تأیید کرده بود که در نمایشگاه MWC 2018 و به طور دقیق در تاریخ 27 فوریه (8 اسفند) از سری جدید گوشی های هوشمند اندرویدی خود رونمایی خواهد کرد. در این مراسم باید انتظار معرفی حداقل دو گوشی را داشته باشیم: ذن فون 5 و ذن فون 5 لایت ایسوس. اما این ک...
عینک هوشمند اپل این شکلی خواهد بود؟ / عکس
پایگاه خبری آفتاب - 30 بهمن 1396 ساعت 12:31
اپل پس از عرضه اسپیکر هوشمند، سخت به دنبال توسعه محصول بعدی یعنی عینک هوشمند واقعیت مجازی است.
دستگیری عوامل اختلال در پرواز «کرمان – تهران»
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 30 بهمن 1396 ساعت 12:16
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری عوامل اختلال در پرواز «کرمان – تهران» خبر داد.
کسب و کار تلگرام از ارز های دیجیتالی!
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 12:4
این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های کاربری و پلت فرم های بسیاری برای استخراج بیت کوین یا بیت کوین ماینینگ ایجاد شده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری کلان اقدام کنند.
ریزگردها در هوای گناوه پنج برابر حد مجاز است
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 11:57
بوشهر - ایرنا - کارشناس مسئول اداره نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: بر اساس داده های آماری ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، میزان ریزگردها در شهر گناوه روز دوشنبه پنج برابر استاندارد جهانی و 843 میکروگرم بر مترمکعب ثبت شده است.
هواوی، اینترنت ۵G خود را در ایتالیا آزمایش کرد
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 11:50
شرکت های بسیاری در حال آزمایش اینترنت 5G هستند تا کاربران محصولات خود را به این شبکه ارتباطی متصل کنند. به تازگی اینترنت 5G هواوی در کشور ایتالیا آزمایش شد و سرعت 3 گیگابیت بر ثانیه را به ثبت رساند.
مشاهده 'سیاه گوش' در زیستگاه حیات وحش کبیرکوه ملکشاهی
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 11:30
ایلام - ایرنا - مدیر حفاظت محیط زیست ملکشاهی از ثبت و تصویربرداری یک گونه گربه سان 'سیاه گوش' برای نخستین بار در منطقه کبیر کوه این شهرستان خبر داد.
بررسی روند اجرای مصوبه اینترنت غیرحجمی
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 10:45
این سازمان در حال مانیتورینگ و نظارت موردی نحوه اجرای مصوبه جدید اینترنت است و به زودی گزارشی از روند اجرای این مصوبه را اعلام می کند.
هوش مصنوعی هواوی زندگی شما را ساده تر می کند
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 10:43
امروزه هوش مصنوعی (AI) به ما کمک می کند تا فعالیت های روزانه خود را سریع تر و ساده تر انجام دهیم. در ادامه به قابلیت های اولین پردازنده هوشمند در گوشی هواوی میت 10 (Huawei Mate 10) یعنی Kirin 970 اشاره می کنیم.
همکاری یونیدو و ایران برای ایجاد اشتغال
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 10:16
تهران-ایرنا-نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ( یونیدو) گفت:ایجاد فرصت های اشتغال و درآمد از طریق تقویت توسعه پایدار برخی از همکاری های یویندو با دولت ایران است.
نفوذ تئاتر به زندگی مردم با جشنواره تئاتر خیابانی ارس
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 10:8
تبریز - ایرنا - دبیر هنری پنجمین جشنواره تئاتر خیابانی ارس گفت: جشنواره تئاتر خیابانی ارس، هنر تئاتر را وارد زندگی و سبد کالایی مردم و گردشگران منطقه آزاد ارس کرد.
جشنواره بین المللی خوارزمی با معرفی 15 برگزیده پایان می یابد
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 9:39
تهران- ایرنا- سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی با دریافت 337 طرح داخلی و 133 طرح خارجی از 49 کشور و اعلام 15 برگزیده از مجموع طرح ها شنبه آتی به کار خود پایان می دهد.
کسب رتبه 13 جهان در حوزه بیوتکنولوژی توسط ایران
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 9:33
تهران- ایرنا- مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: بر اساس رتبه بندی سایت سایماگو در حوزه بیوتکنولوژی، ایران در سال 2016 با یک پله صعود در جهان نسبت به سال گذشته در رده 13 جهان قرار گرفته است.
نگاهی به مرسدس AMG GT R؛ آلمانی پرادعا
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 8:55
احتمالا شنیدن قلب ۶۵۱ اسب بخاری یک آلمانی پرادعا برای شروع کافی باشد. ماشینی که همیشه در کانون توجهات رسانه ها بوده و امروز می خواهیم نگاهی به یکی از مدل های تقویت شده ی آن داشته باشیم.
ایجاد فضای آموزشی در شهرک های اقماری مراغه نیازمند تعامل دستگاه ها
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 8:30
مراغه - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش مراغه با اشاره به کمبود فضاهای آموزش در شهرک های اقماری این شهرستان گفت: تامین زمین برای توسعه این فضاها نیازمند همراهی، همکاری و تعامل دستگاه ها و نهادهای این شهرستان است.
اولین گوشی هوشمند جهان با پردازنده ۷ نانومتری!
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 8:22
در شرایطی که سامسونگ در نمایشگاه MWC 2018 از پرچمداران جدید خود رونمایی خواهد کرد، اطلاعاتی در رابطه با گلکسی S10 منتشر شده است. بر اساس گزارش ها، قدرت این گوشی هوشمند را پردازنده اسنپدراگون 855 با معماری 7 نانومتری تامین می کند.
غول های فناوری میان با ارزش ترین برند های جهان
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 8:4
موسسه "برند فاینانس" رتبه بندی با ارزش ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸ را اعلام کرد که بر این اساس شرکت آمازون موفق شد، جای گوگل را در صدر فهرست بگیرد همچنین شرکت های تکنولوژی سهم بالایی از ۱۰ برند باارزش جهان را دارند.
هوای پاک در گرو ورود صنایع به صنعت سبز
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 7:57
تهران-ایرنا-رییس سازمان حفاظت محیط زیست بااشاره به اینکه امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم صنایع خودروسازی، پتروشیمی و نفت جزو صنایع سبز قرار گیرند، گفت:اگر صنایع وارد صنعت سبز نشوند در کلانشهرها هوای پاک نخواهیم داشت.
تدوین مصوبه جدید برای کنترل تبلیغات مزاحم
برترین ها - 30 بهمن 1396 ساعت 7:48
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به مصوبه جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای کنترل فعالیت تبلیغات تلفنی گفت که در این مصوبه سازوکاری برای تبلیغات هوشمند کسب وکارها در نظر گرفته شده است.
37 بیمار زنجانی از مرگ و عوارض جانبی سکته مغزی نجات یافتند
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 7:44
زنجان - ایرنا - مدیر گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: دی ماه امسال بیش از 70 بیمار سکته مغزی داشته ایم، که با اقدامات پزشکی، 37 نفر از مرگ و عوارض جانبی سکته، نجات یافتند.
بارش باران در خوزستان از روز جمعه
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 7:41
تهران- ایرنا- سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور با اعلام ورود سامانه بارشی جدید از اواخر هفته جاری به غرب و جنوب غرب کشور، گفت: در اثر ورود این سامانه در استان های درگیر گردوخاک مانند استان خوزستان بارش باران خواهیم داشت که درپی آن از غلظت آلاین...
ورکان گلستان به اکو پارک قزوین رفت
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 7:27
گرگان – ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: ورکان، پلنگی که از مرداد 93 تاکنون از سوی این اداره کل در گرگان حفاظت می شد، برای زندگی بهتر و زیست در محیط طبیعی به اکو پارک طبیعت باراجین استان قزوین منتقل شد.
کاهش آسیب های محیط زیستی با صنعت سبز
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 7:26
تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اولویت افزایش واحدهای صنعتی و خدماتی سبزگفت: درسالهای اخیر با برگزاری همایش های مختلف در حوزه صنعت سبز تلاش کردیم با تشویق و ترغیب بخش صنعت و خدماتی کشور؛ کاهش آسیب های محیط زیست را مد...
کیفیت هوای تهران با شاخص 81 سالم است
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 6:34
تهران - ایرنا - کیفیت هوای تهران، امروز- دوشنبه- با شاخص 81 در شرایط سالم قرار دارد.
صدای زنان: نقش زندگی بر دامن سپید خاک تبریز
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 6:31
تبریز - ایرنا - نشریه صدای زنان در آخرین شماره خود به گفت و گو با مژگان خوش سلیقه هنرمند نقاشی زیرلعابی پرداخته است.
واکاوی تجاری سازی علم و دانشگاه
خبرگزاری ایرنا - 30 بهمن 1396 ساعت 5:31
تهران- ایرنا- کارشناسان حوزه جامعه شناسی، فلسفه علم و آموزش عالی با اشاره بر ضرورت واکاوی تجاری سازی علم و دانشگاه همچنین الزامات، پیامدها و پرهیز در انحصارگرایی در این امر به ویژه پیش از انجام مطالعات کافی تاکید دارند.
ابراز همدردی سفارت فرانسه با بازماندگان سانحه هواپیمای تهران - یاسوج
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 21:33
سفارت فرانسه در تهران با انتشار پیامی حادثه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در ایران را تسلیت گفت و با مردم و مقامات این کشور اعلام همدردی کرد.
تا زمانی که توان داشته باشیم عملیات جست و جو را ادامه می دهیم
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 19:48
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: اینکه هواپیما دقیقا به کجا برخورد کرده است قابل پیش بینی نیست و وظیفه ما این است تا زمان پیدا شدن هواپیما عملیات جست و جو را ادامه دهیم تا زمانی که توان داشته باشیم این کار را می کنیم و تیم ها نیز تا زما...
تدارکی برای فروش فیلم کوتاه
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 18:10
نشست پنجاه ونهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان کاشان با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، شهردار کاشان و رئیس جشنواره، مدیرعامل و مدیران انجمن سینمای جوانان ایران و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
تجهیز انسان به جعبه سیاه
برترین ها - 29 بهمن 1396 ساعت 16:48
بدن انسان از میلیاردها سلول تشکیل شده است که دارای صدها نوع عملکرد مختلف و منحصر به فرد هستند. این سلول ها وظایفی مانند تشکیل اندام ها، محافظت در برابر بیماری ها، تولید مثل و بسیاری موارد دیگر را برعهده دارند. زندگی انسان به کارایی این سلول ها بستگی دارد؛ ...
شهردار: به مقام معظم رهبری نامه ای درباره بحران آب اصفهان نوشته ام
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 16:36
شهردار اصفهان گفت: به مقام معظم رهبری نامه ای در مورد بحران آب نوشته ام و خواستار رسیدگی به موضوع شدم، زیرا این مسئله تنها مربوط به شهر اصفهان نیست و تالاب گاوخونی و کشاورزان شرق اصفهان نیز درگیر این مسئله اند.
بهره مندی 238 هزار نفر از خدمات کلینیک سیار دندانپزشکی
خبرگزاری ایرنا - 29 بهمن 1396 ساعت 16:5
همدان- ایرنا- دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 238 هزار نفر از خدمات 44 کلینیک سیار دندانپزشکی در 24 اردوی جهادی بهره مند شدند.
بهره مندی 238 هزار نفر از خدمات کیلینیک سیار دندانپزشکی
خبرگزاری ایرنا - 29 بهمن 1396 ساعت 15:45
همدان- ایرنا- دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 238 هزار نفر از خدمات 44 کلینیک سیار دندانپزشکی در 24 اردوی جهادی بهره مند شدند.
اعلام نتایج طرح بررسی اثرات جاده میانگذر بر خشکی دریاچه ارومیه
خبرگزاری ایرنا - 29 بهمن 1396 ساعت 15:35
تبریز- ایرنا- نتایج طرح بررسی اثرات جاده میانگذر بر خشکی دریاچه ارومیه از سوی دکتر علیرضا مجتهدی و دکتر جواد پارسا دو تن از اساتید دانشگاه تبریز در گروه های مهندسی آب و آموزشی آبیاری دانشکده های مهندسی عمران و کشاورزی اعلام شد.
Huawei Mate SE در سکوت خبری معرفی شد
برترین ها - 29 بهمن 1396 ساعت 15:19
هوآوی، فبلت جدیدی را وارد بازار ایالات متحده خواهد کرد که نسخه تغییر برند یافته Honor 7X است؛ این فبلت، دوربین دوگانه دارد و حاشیه های اطراف نمایشگر آن باریک است.
آمارها می گویند: آیفون ماشین پول سازی است!
برترین ها - 29 بهمن 1396 ساعت 15:7
گفته می شود فروش گوشی iPhone X پایین تر از برآوردها بوده اما هنوز اپل فصل چهارم 2017 را با عملکرد خیره کننده به پایان رسانده و حتی از پیش بینی ها هم سبقت گرفته است.
سرنوشت خودروی تسلا در فضا
برترین ها - 29 بهمن 1396 ساعت 14:53
خودروی الون ماسک که به تازگی به فضا ارسال شده و بخشی از آزمایش موشک اسپیس ایکس بوده براساس تحقیق محققان دانشگاه تورنتو در نهایت با زمین یا زهره برخورد خواهد کرد.
دوره آموزشی مترجمی زبان فارسی برای عرب زبانان
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 14:44
بنیاد سعدی با همکاری انجمن صنفی مترجمان تهران، ابتدای سال آینده «دوره آموزشی مترجمی زبان فارسی ویژه فارسی آموزان عرب زبان» را برگزار می کند.
جهرمی درگذشت سرنشینان هواپیما را تسلیت گفت
برترین ها - 29 بهمن 1396 ساعت 14:21
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پی درگذشت بیش از ۶۰ تن از مسافران و سرنشینان هواپیمای مسافربری یاسوج، پیام تسلیتی صادر کرد.
بر وحشتم نیفزا!
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 14:19
هواپیمای مسافربری تهران ـ یاسوج با بیش از ۶۰ سرنشین در منطقه سمیرم اصفهان سقوط کرد. در این حادثه تمامی سرنشینان آن از جمله ۵۹ بزرگسال و یک کودک، یک خلبان، یک کمک خلبان، دو مهماندار و دو پرسنل امنیت پرواز جانشان را از دست دادند. خبر جان باختن مسافران حدود ی...
برج میلاد اول اسفند تعطیل است
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 14:11
برج میلاد تهران سه شنبه (اول اسفند)همزمان با ایام سوگواری بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) تعطیل است.
افزایش ۱۲میلیون دلاری درآمد کشور با فناوری اطلاعات
برترین ها - 29 بهمن 1396 ساعت 14:11
محمدجواد آذری جهرمی در چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق را یکی از شاخص های اصلی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد که حلقه مفقوده آن فناوری اطلاعات است و گفت: اکنون اقتصاد مقاومتی در کشور دارای تفسیر شده و نهاد پیدا کرده است. این هدف، هم اکنون بر...
افزایش درآمد کشور با فناوری اطلاعات
برترین ها - 29 بهمن 1396 ساعت 14:11
محمدجواد آذری جهرمی در چهارمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق را یکی از شاخص های اصلی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد که حلقه مفقوده آن فناوری اطلاعات است و گفت: اکنون اقتصاد مقاومتی در کشور دارای تفسیر شده و نهاد پیدا کرده است. این هدف، هم اکنون بر...
ویدئو / گزارشی کوتاه از سقوط هواپیما در سمیرم
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 14:11
هواپیمای تهران - یاسوج صبح امروز (یکشنبه، ۲۹ بهمن) در کوهستان های حوالی سمیرم سقوط کرد و خبرهای اولیه از جان باختن تمام ۶۰ سرنشین و ۶ خدمه این پرواز حکایت دارد اما اخبار تکمیلی و رسمی همچنان در حال تهیه و مخابره است.
رقابت بازار پول با بازار سرمایه به کاهش شاخص کل منجر شد
ایسنا ( خبرگزاری دانشجویان ایران ) - 29 بهمن 1396 ساعت 14:11
معامله گران بورس تهران امروز شاهد افت قیمت سهم ها در گروه های شاخص ساز بودند، وضعیت ملتهب بازار ارز و ایجاد رقابت دو بازار پول و سرمایه را می توان از عوامل این رکود نسبی در تالار شیشه ای دانست.
ارتباط مصرف آنتی بیوتیک ها و افزایش آلرژی ها
خبرگزاری ایرنا - 29 بهمن 1396 ساعت 14:5
تهران- ایرنا- محققان از دهها سال قبل درباره پیامد مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک ها که می تواند باکتری ها را در برابر دارو مقاوم کند، هشدار می دهند اما تازه ترین مطالعات از ارتباط احتمالی مصرف انتی بیوتیک ها و افزایش انواع آلرژی در جهان نشان دارند.